Ormanda 15 Yaşındaki Çocuğu Öldüren Astsubaya ‘İyi Hal’ İndirimi

Antalya’nın Kepez ilçesinde 15 yaşındaki çocuğu başından vurup araç çalan astsubaya ‘iyi hal’ indirimi yapılarak 25 yıl hapis cezası verildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık M.D.Y, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, sanık avukatı salonda hazır bulundu.

Son savunmasını yapan M.D.Y, masum olduğunu öne sürerek suçlamaları reddetti.

AA’da yer alan habere göre; mahkeme heyeti, sanık M.D.Y’yi “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın cezasını “iyi hal” gerekçesiyle 25 yıla indirdi. Sanığa ayrıca olay yerindeki maktulün annesine ait aracı çalması nedeniyle de “nitelikli hırsızlık” suçundan 4 yıl hapis cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Hamza Taş Bulvarı’ndaki ormanlık alana 16 Ekim 2022’de giden Yusuf Dellal ve kız arkadaşı Y.S.Y’nin yanına gelen kişi, kendini polis olarak tanıtarak kimlik kontrolü yapmak istemişti.

Olay yerinden kaçan Y.S.Y. erkek arkadaşının ağabeyine ulaşarak yardım istemiş, Yusuf Dellal’in ağabeyi ile tekrar olay yerine gelen Y.S.Y, başından vurulmuş halde erkek arkadaşının cansız bedeni ile karşılaşmıştı.

İhbarın ardından çalışma başlatan polis ekibi, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye almıştı.

Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmış, şüpheliler çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklanmış, daha sonra 2 şüpheli serbest bırakılmıştı.

M.D.Y. hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir