İsmail Saymaz’dan Akşener’e yanıt

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrası uzun süre sessiz kalan eski İYİ Parti lideri Meral Akşener, bugün sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

Görüşmeyle ilgili yapılan haberler sonrası SÖZCÜ Yazarı İsmail Saymaz’ı hedef alan Akşener’e yanıt geldi. Saymaz, SÖZCÜ TV’de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;  

*Ben Meral Hanım ne konuşmuş diye İYİ Partilileri ararken kendisiyle görüştüm. Kendisi halihazırda İYİ Parti’de milletvekili, iki dönemdir milletvekili. 

*Son kurultaya kadar Akşener’e yakın bir isimdi. O bana bir iş adamın Yargıtay’da olan davasıyla ilgili ricada bulundu, görüşme bunun için yapıldı.

*Bunu anlattıktan sonra “Emeklerimize yazık” dedi. Bu iddiayı Cumhurbaşkanlığı’na gidip bir iş adamının hukuki, Yargıtay’da tıkalı olan meselesini çözmek için ricada bulunduğu iddiasını ben uydurmadım. Durup dururken ifade etmiş değilim.

*İYİ Parti’de iki dönemdir milletvekili olan kişiye dayanarak söyledim. Bu insanı Meral Akşener koyuyordur listeye herhalde. Ve ona en yakın insanlardan birisiydi. Bunun üzerine adı geçen iş adamını aradım. O dedi ki bu iddia doğru değil, bu yüzden benim Yargıtay’daki dava aleyhime sonuçlanabilir dedi. Ben bunu yayında da anlattım, iş adamı doğrulamıyor dedim.

“İKİ GÜN ÜST ÜSTE ARADIM”

*Anlatmadığım husus şuydu. Meral Akşener’in özel kalemi olarak bilinen Esma Bekar’ı aradım. İki gün üst üste aradım. Telefonu sürekli meşgul çalıyor. Muhtemelen beni engelledi kendisi. Engellemesinin sebebi şöyle: Ümit Dikbayır ile aralarında bir dava olduğu… Ümit Dikbayır ya da avukatı demiş ki “Esma Bekar hakkında üç gazeteciye konuşmadım.” O gazetecilerden birisi de benmişim.

“AKŞENER’E EN YAKIN ARKADAŞLARI BİLE ULAŞAMIYOR”

*Bunun üzerine Esma Bekar beni 10 gün önce aradı, “Ümit Dikbayır böyle böyle söyledi, ben sizi duruşmaya çağırıyorum, haberiniz olsun.” Ben aşinayım zaten, gelip konuşurum.
Beni aradı bu yüzden, ben geri aradım açmıyor telefonu. Ben ne yapabilirim? Meral Akşener’e en yakın arkadaşları bile ulaşamıyor. Zaman zaman Erdoğan görüyor, başka gören yok.

*Danışmanı muhtemelen beni engellemiş. Öyle yorumluyorum. Bir İYİ Partili avukat bir arkadaşım var, o da denedi, onunki de meşgul çalıyor. Danışmanınız engellemiş, size kimse ulaşamıyor. Ben bu iddiayı nasıl soracağım?

*Meral Akşener’e ulaşmaya çalıştım. Ben bunu yayında anlatmadım, anlatsaymışım keşke. Ben kaynağımı söylüyorum, İYİ Partili bir milletvekili. Ben bunu söyledim, Meral Akşener bu doğru değil diyor. İftira atıyorsun diyor.

“İKİ KAYNAKTAN DOĞRULATTIM”

*İkincisi de şu: Meclis’e yakın Cinnah Caddesi’nde ofis tuttuğu bilgisi. Dahası da var, ben yazmadım. Meral Akşener’in evinden oraya eşya taşınıyor. Bu bilgiyi ben ortaya attım ama benden üç gün önce Hande Fırat dedi. Fırat dedi ki “Cinnah’ta ofis tutuyor. Ben iki kaynaktan doğrulattım bunu, birisi Burak Akburak. Ofisin Cinnah’ta tutulacağını söyledi bana.

*Üçüncü bir kaynaktan daha doğrulattım bu arada, o kişi de İYİ Parti yöneticisiydi. Ben bunu ortaya atınca SÖZCÜ TV ekipleri gittiler binaya… Görüntüler var…

“GAZETECİLİĞİMİ SORGULAYACAĞINA KENDİ SİYASİ GEÇMİŞİNİ SORGULASIN”

*Meral Hanım’ın Cumhurbaşkanlığı görüşmesinde onlarca iddia ortaya atıldı. Oğluna Paris Büyükelçiliği iddiası bundan daha mı hafif? Yahut Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi iddiası benim iddiamdan daha mı değersiz? Cevap vermiyor.

*Kendi oğluna büyükelçiliği istediği iddiasına yanıt vermiyor, benim ortaya attığım, benim de İYİ Parti milletvekiline dayanarak dile getirdiğim bilgiye karşı çıkıyor. Ve zaten ofis tuttuğu bilgisini ilan etmiş olmama karşılık gazeteciliğimi sorguluyor. Benim gazeteciliğimi sorgulayacağına kendi siyasi geçmişini sorgulasın. Benimle ne ilgisi var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir